UAH
З яких підстав суд скасував постанову Управління Держпраці щодо накладення штрафу на підприємство в розмірі 1 563 660,00 грн.: Адвокатское объединение "Аргос": ALL.BIZ: Украина
Premium Standard
Отзывов: 0
+38 (050) 197-77-89
Адвокатское объединение "Аргос"

З яких підстав суд скасував постанову Управління Держпраці щодо накладення штрафу на підприємство в розмірі 1 563 660,00 грн.

10.10.2019

Адвокатом АО «Аргос» Остапенко Іриною здійснювалося представництво прав та інтересів підприємства, на яке були накладені штрафні санкції Управлінням Держпраці.

Фабула судового акту. Так, суд першої інстанції визнав протиправною та скасував постанову Управління Держпраці, якою було накладено штраф на підприємство в розмірі 1563660 грн. (порушення роботодавцем вимог статті 24 КЗпП України щодо допущення працівників до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84628771). Окремо було стягнуто з суб’єкта владних повноважень витрати зі сплати судового збору в розмірі 23454,91 грн.

Законодавством визначено досить суворі     фінансові санкції для роботодавців за порушення в оформленні трудових відносин з працівниками, метою винесення постанов є усунення конкретного виявленого порушення вимог трудового законодавства, які мають на меті забезпечення виконання вимог законів про працю та оплату праці, сплати до бюджету відповідних платежів.

Оскаржувана постанова була винесена відповідачем за неналежне оформлення трудових відносин з чотирнадцятьма особами, які, на думку органу Держпраці, перебувають з  у трудових відносинах з підприємством.

Судом було враховано, що під час проведення перевірки в магазинах належних позивачеві, могли перебувати працівники інших суб`єктів господарювання, однак відповідач під час інспекційного відвідування вказане питання не з`ясував пояснення у осіб, які на його думку перебували у трудових відносинах з позивачем не відібрав.

Судом було зроблено висновки, що акти, складенні працівниками відповідача про те, що в приміщення магазинів, належних позивачу, перебували особи, які здійснювали трудові функції продавців, охоронника, прибиральниці, однак відмовились представитись, не можуть вважатися належними та допустимим доказами, оскільки підписані лише працівниками відповідача та не засвідченні підписами інших осіб, а тому є суб`єктивною думкою перевіряючих.  

Окрім того, суд не прийняв до уваги посилання відповідача на виявлення в ході перевірки магазину у кабінеті адміністратора списку співробітників магазину із зазначенням посад, прізвищ та номерів телефонів, оскільки працівники позивача та сам позивач заперечили наявність у магазині кабінету адміністратора та перебування відповідних громадян у трудових відносинах; суду не було надано доказів існування вказаного списку, його копії.

Новости

LiveInternet

Описание

Адвокатское объединение "Аргос", Украина ALL.BIZ: Украина - Компания. Контактная информация, реквизиты компании - адрес, телефоны, факс., З яких підстав суд скасував постанову Управління Держпраці щодо накладення штрафу на підприємство в розмірі 1 563 660,00 грн.