UAH
ВИЗНАННЯ КВАРТИРИ СПІЛЬНОЮ СУМІСНОЮ ВЛАСНІСТЮ ПОДРУЖЖЯ, ВИЗНАЧЕННЯ ПОРЯДКУ КОРИСТУВАННЯ КВАРТИРОЮ: Адвокатское объединение "Аргос": ALL.BIZ: Украина
Premium Standard
Отзывов: 0
+38 (050) 197-77-89
Адвокатское объединение "Аргос"

ВИЗНАННЯ КВАРТИРИ СПІЛЬНОЮ СУМІСНОЮ ВЛАСНІСТЮ ПОДРУЖЖЯ, ВИЗНАЧЕННЯ ПОРЯДКУ КОРИСТУВАННЯ КВАРТИРОЮ

22.04.2019

Фабула справи. Спірна квартира була придбана подружжям під час перебування в шлюбі. Позивачем було подано позов про визнання вказаної квартири спільною сумісною власністю та визначення порядку користування квартири. Відповідач заперечував щодо задоволення позовних вимог та наполягав, що вказана квартира є його особистою власністю. Зауважимо, що судова експертиза по справі не проводилася.

Адвокатами АО «Аргос» здійснювалося представництво прав та законних інтересів позивача по справі.

Рішенням Октябрського райсуду м. Полтави від 06.03.2019р. по справі № 554/9696/18 позовні вимоги було задоволено повністю. Визнано квартиру спільною сумісною власністю подружжя. Розподіллено спільне майно подружжя та визнати за позивачем право власності на ½ частку квартири. Визначено порядок користування квартирою (№ в ЄРСР 80269938).

Так, при прийнятті рішення судом було враховано, що квартира є спільною сумісною власністю подружжя, оскільки придбана в період шлюбу, а тому частки кожного з них у квартирі є рівними. При цьому суд визнав неспроможними доводи відповідача в частині визнання квартири особистою власністю, оскільки останнім не було надано належних та допустимих доказів, які б підтверджували вказане.

Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Об’єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту, що встановлено ч.1 ст. 61 СК України.

Згідно ч.1 ст. 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Зі змісту ч.1 ст. 70 СК України слідує, що у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Відповідно до ч.1 ст. 71 СК України майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір між ними може бути вирішений судом. При цьому, суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

Зауважимо, що відповідачем на підтвердження позиції, що квартира є його особистою власністю було надано ряд договорів дарування інших об’єктів нерухомості. При цьому відповідач зазначав, що фактично були укладеними безпосередньо договори купівлі продажу, які є платними за своєю природою.

Щодо вказаного судом було зазначено на те, що відповідно до ЦК  України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зазначені договори дарування в установленому законом порядку недійсними не визнавалися.

Щодо визначення порядку користування квартирою, судом було враховано, що спірні правовідносини стосуються не поділу квартири, а встановлення порядку спільного користування нею. Тому критерій необхідності виділення у користування кожному із співвласників ізольованого приміщення, особливо, якщо при цьому неможливо забезпечити відповідність ідеальних часток реальним, не є обов’язковим.

Оскільки спірні правовідносини не стосуються розподілу майна для припинення права спільної часткової власності і такий правовий режим зберігається, суд виділяє в користування сторонам спору в натурі частки, адекватні розміру їх часток у праві власності на спільне майно. При цьому допускається можливість відійти в незначних обсягах від відповідності реальних часток ідеальним у зв’язку із неможливістю забезпечити їх точну відповідність. Таке рішення не змінює розміру часток співвласників у праві власності на спільне майно, не порушує їх прав як власників.

Новости

LiveInternet

Описание

Адвокатское объединение "Аргос", Украина ALL.BIZ: Украина - Компания. Контактная информация, реквизиты компании - адрес, телефоны, факс., ВИЗНАННЯ КВАРТИРИ СПІЛЬНОЮ СУМІСНОЮ ВЛАСНІСТЮ ПОДРУЖЖЯ, ВИЗНАЧЕННЯ ПОРЯДКУ КОРИСТУВАННЯ КВАРТИРОЮ