UAH
Що робити, коли один з батьків не дає своєї згоди на виїзд дитини за кордон.: Адвокатское объединение "Аргос": ALL.BIZ: Украина
Premium Standard
Отзывов: 0
+38 (050) 197-77-89
Адвокатское объединение "Аргос"

Що робити, коли один з батьків не дає своєї згоди на виїзд дитини за кордон.

19.06.2014
Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

Чинним Цивільним Кодексом України визначено, що фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

За загальним правилом, оформлення проїзного документа дитини проводиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників.

Досить часто виникають ситуації, коли інший з батьків з певних причин не дає своєї згоди на виїзд дитини за кордон. Що робити в даному випадку ми сьогодні і поговоримо.

Діючим законодавством не встановлено обмеження щодо виїзду неповнолітньої дитини за кордон, а лише встановлено певний порядок її виїзду за кордон за згодою батьків або дозволу суду при відсутності згоди одного з батьків.

Згода другого з батьків не вимагається у разі пред'явлення рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Оформлення паспорта проїзного документа здійснюється на підставі заяви батьків (законних представників батьків чи дітей), а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі між собою, - того з них, з ким проживає дитина, справжність підпису яких засвідчено нотаріально. За наявності заперечень одного з батьків документ може бути оформлено на підставі рішення суду.

В судовому порядку може бути наданим дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон з метою її оздоровлення, навчання, участі у спортивних змаганнях тощо. При цьому, потрібно вказувати, на який саме термін буде виїжджати дитина, до якої країни та доводити, чому є необхідність виїзду саме за кордон.

Інша ситуація - при виїзді дитини на постійне проживання за кордон. В цьому випадку за відсутності згоди одного з батьків теж потрібно звертатися до суду. При цьому потрібно буде доводити поважність причин та доцільність такого виїзду (наприклад, у випадку укладення шлюбу одним з батьків з іноземцем чи виїзду ним роботу за кордон на постійній основі). При цьому потрібно буде вирішити порядок спілкування з другим із батьків, що залишається в Україні.

Якщо у вас виникли запитання, з задоволенням на них відповім. Пишіть на електронну адресу: advokat.ostapenko@gmail.com.

Адвокат Остапенко Ірина

тел. 095-351-20-07

сайт: http://advokat-ostapenko.all.biz

Новости

LiveInternet

Описание

Адвокатское объединение "Аргос", Украина ALL.BIZ: Украина - Компания. Контактная информация, реквизиты компании - адрес, телефоны, факс., Що робити, коли один з батьків не дає своєї згоди на виїзд дитини за кордон.