Призначення пенсії за вислугою років згідно п. «б» ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» в судовому порядку
Адвокатами АО «Аргос» здійснювалося представництво законних прав та інтересів позивача за позовом до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Коротка фабула справи.
В червні 2018р. позивач звернувся до Полтавського ОУПФУ із заявою про призначення пенсії за вислугою років.
Рішенням Полтавського ОУПФУ Полтавської області №7 позивачеві було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку з тим, що, на думку Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, аналіз наданих позивачем документів для призначення пенсії за вислугою років згідно пункту «б» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» показує, що у заявника відсутній необхідний -12 років 6 місяців стаж роботи, безпосередньо на польових геологорозвідувальних, пошукових, топографогеодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 19.04.2019р. (справа № 440/942/19 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81277855) були задоволеними позовні вимоги позивача до Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області в повному обсязі. Визнано протиправним та скасоване рішення Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 18 січня 2019 року №7. Зобов'язано Полтавське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Полтавської області призначити позивачеві пенсію за вислугою років з 01 червня 2018 року. Стягнуто на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області витрати на сплату та витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката у розмірі 4 200 грн.
Судом при прийнятті рішення було враховано наступне.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років /стаття 12 згаданого Закону/.
Відповідно до пункту «б» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, безпосередньо зайняті на польових геологорозвідувальних, пошукових, топографо-геодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах, - після досягнення 55 років і при стажі роботи: для чоловіків - не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі; для жінок - не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.
Основним документом, який підтверджує наявність в особи відповідного стажу роботи, є трудова книжка, а за відсутності записів в ній - уточнюючі первинні документи.
При цьому, вищенаведеними правовими нормами серед зазначених уточнюючих документів без будь-яких виключень, зокрема передбачено ті, що видані архівними установами.
Судом було встановлено, що зі змісту довідок про підтвердження трудового стажу та трудової книжки - періоди роботи, професія (посада), за якою позивач працював у спірний період, не мають розбіжностей та співпадають. Відповідачем не спростовані відомості, які зазначені в довідках та у трудовій книжці, а тому суд вважає за можливе вважати їх належною інформацію, яка утримує в собі доказову складову на підтвердження права позивача на пільгове пенсійне забезпечення. Записи трудової книжки на ім'я позивача та уточнюючі довідки містять всю необхідну інформацію, для зарахування даного періоду роботи позивача в спеціальний трудовий стаж, що дає право на отримання пенсії, відповідно до п. «б» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Новости
Стягнення заборгованості з іноземного контрагента
Адвокатом АО «Аргос» Олександром Остапенком здійснювалося представництво клієнта, зареєстрованого в Україні, у спорі про стягнення заборгованості з контрагента, який знаходиться у Грузії. Так,...14.10.2020Визнання права на завершення процедури приватизації та здійснення державної реєстрації земельної ділянки
Так, Адвокат АО «Аргос» Олександр Остапенко звернувся до суду в інтересах клієнта з вимогами про визнання за ним права на завершення процедури приватизації земельної ділянки, яку розпочав його...24.09.2020Анонімне звернення як підстава для скасування постанови Держпраці
Адвокатом АО «Аргос» Остапенко І.О. здійснювалося представництво прав та інтересів позивача у справі за позовом до Управління Держпраці в Полтавській області про визнання протиправною та...08.07.2020Чому суд відмовив у визнанні спільною сумісною власністю доходів, отриманих одним з подружжя як фізичною особою-підприємцем
Адвокатом АО «Аргос» Остапенко І.О. здійснювалося представництво прав та інтересів відповідача у справі за позовом про поділ майна подружжя: доходів від підприємницької діяльності. Позивачка...28.02.2020Після розірвання шлюбу частина витрат, понесених одним із подружжя на погашення кредиту, мають бути стягнуті з іншого з подружжя
Так, адвокат АО «Аргос» Остапенко Олександр представляв інтереси Позивача, який за час подружнього життя, в інтересах сім’ї, для придбання квартири, у 2006 р. отримав кредит у Банку в сумі 22 300,00 дол. США. 2013 р. шлюб...22.01.2020Кредит в Приватбанку! Платити чи не платити?
Звісно платити, але виникає питання яку суму потрібно повертати. На наше переконання це повинна бути сума по тілу отриманого кредиту, відсотки та у разі прострочення виконання зобов’язання розумні...20.12.2019