UAH
Чому суд відмовляє в наданні дозволу про тимчасовий виїзд за кордон малолітньої дитини без згоди батька на навчання: Адвокатское объединение "Аргос": ALL.BIZ: Украина
Premium Standard
Отзывов: 0
+38 (050) 197-77-89
Адвокатское объединение "Аргос"

Чому суд відмовляє в наданні дозволу про тимчасовий виїзд за кордон малолітньої дитини без згоди батька на навчання

21.05.2019

Адвокатом АО «Аргос» Остапенко Іриною здійснювалося представництво прав та інтересів відповідача в справі за позовом про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон малолітньої дитини без згоди батька на навчання.

Рішенням Київського райсуду м. Полтави від 10.05.2019р. по справі №552/206/19 в задоволенні позовних вимог про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон малолітньої дитини без згоди батька на навчання було відмовлено в повному обсязі (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81702990).

Додатковим рішенням Київського райсуду м. Полтави від 14.05.2019р. стягнуто з позивача на користь відповідача витрати на правову допомогу в сумі 9000 грн. (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81703048).

При прийнятті рішення судом було враховане наступне.

 Згідно ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Відповідно до ст. 157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

З аналізу вказаних правових норм випливає, що сімейне законодавство виходить із принципу повної рівноправності обох батьків у всіх правах і обов'язках відносно своїх дітей.

Верховний Суд України в постанові від 12 квітня 2017 року у справі № 6-15цс17 дійшов висновку про те, що тимчасовий виїзд малолітньої дитини за межі України повинен відбуватись лише за погодженням з іншим з батьків, оскільки такий переїзд спричиняє зміну режиму спілкування дитини з іншим з батьків, порядок участі у вихованні дитини, зміну звичайного соціального, культурного, мовного середовища дитини, що впливає на її подальше життя, розвиток і виховання.

При ухваленні рішення судом враховано позицію відповідача, який категорично заперечує проти виїзду сина на тривалий час за межі України, він не позбавлений батьківських прав, приймає участь у вихованні сина та вважає, що умови навчання в Україні рівноцінні умовам навчання в Німеччині.

Виїзд на тривалий час на навчання дитини в іншу країну призведе до втрати зв'язку з батьком та рідними і знайомими. Отримання початкової освіти в Україні сприятиме вивченню дитиною мови, історії та звичаїв свого народу, що в свою чергу не є перешкодою для того, що в подальшому дитина навчалась в іншій країні.

Новости

LiveInternet

Описание

Адвокатское объединение "Аргос", Украина ALL.BIZ: Украина - Компания. Контактная информация, реквизиты компании - адрес, телефоны, факс., Чому суд відмовляє в наданні дозволу про тимчасовий виїзд за кордон малолітньої дитини без згоди батька на навчання