UAH
Чому суд відмовив у визнанні спільною сумісною власністю доходів, отриманих одним з подружжя як фізичною особою-підприємцем: Адвокатское объединение "Аргос": ALL.BIZ: Украина
Premium Standard
Отзывов: 0
+38 (050) 197-77-89
Адвокатское объединение "Аргос"

Чому суд відмовив у визнанні спільною сумісною власністю доходів, отриманих одним з подружжя як фізичною особою-підприємцем

28.02.2020

Адвокатом АО «Аргос» Остапенко І.О. здійснювалося представництво прав та інтересів відповідача у справі за позовом про поділ майна подружжя: доходів від підприємницької діяльності.

Позивачка звернулася до суду та просила визнати спільною сумісною власністю подружжя доходи, отримані відповідачем, як фізичною особою-підприємцем та як фізичною особою, за період шлюбу, які перебували на рахунках в банківських установах в сумі - 547987,76 грн.

Позивачем в обґрунтування позовних вимог було зазначено, що після розірвання шлюбу вона дізналася, що відповідач в період шлюбу зареєструвався як фізична особа підприємець та одночасно співвласник та директор ТОВ, здійснював іншу господарську діяльність та отримував доходи, які приховував від неї та використовував не на потреби сім’ї.

Рішенням суду першої інстанції позовні вимоги було задоволені. Визнано спільною сумісною власністю подружжя доходи, отримані відповідачем, як фізичною особою-підприємцем та як фізичною особою, за період шлюбу, які перебували на рахунках в банківських установах в сумі - 547987,76 грн. Проведено розподіл спільного майна подружжя та стягнуто із відповідача на користь позивачки частину вказаних коштів в сумі - 273993,88 гривень. Вирішено питання розподілу судових витрат.

Відповідач, в свою чергу, не погодився з вказаним рішенням та подав апеляційну скаргу, в обґрунтування якої зауважив, що кошти від підприємницької діяльності використовувалися виключно в інтересах сім’ї; з коштів, які сплачувалися на рахунок фізичної особи-підприємця сплачувалися відповідні відрахування, тому виписки з банківських рахунків не є підтвердженням доходу.

Постановою Полтавського апеляційного суду від 03.02.2020р. апеляційну скаргу  відповідача було задоволено. Рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 26.11.2019р. скасовано та ухвалено нове. У задоволенні позову про поділ майна подружжя відмовлено. Стягнуто з позивача на користь відповідача судові витрати в сумі 10262, 50 грн. (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87392162).

Додатковою Постановою Полтавського апеляційного суду від 17.02.2020р. стягнуто з позивача на користь відповідача судові витрати в сумі 10200 грн. за послуги правничої допомоги у суді першої інстанції (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87655672).

Зокрема, судом апеляційної інстанції при прийняття рішення було враховано наступне.

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Вирішуючи спори між подружжям про майно, необхідно встановлювати обсяг спільно нажитого майна, наявного на час припинення спільного ведення господарства, з’ясовувати джерело і час його придбання.

Фізична особа-підприємець, яка перебуває у шлюбі, відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм особистим майном і часткою у спільній сумісній власності подружжя, яка належатиме йому при поділі цього майна.

Відповідно до ч.2 ст. 61 СК України об`єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.

Судом апеляційної інстанції було враховано і те, що відомості про банківські рахунки відповідача не дають змогу встановити, що кошти, які на них перебувають, відносяться саме до отриманих ним доходів, оскільки інформація, надана банками, свідчить лише про рух цих коштів на вказаних рахунках, в тому числі, сплата податків, страхових внесків, сплата комісій та винагород за користування рахунками, господарські витрати, оплата покупок, інші грошові перекази. Також із наданих відомостей не можна дійти висновку про те, що наявні на рахунках кошти не витрачалися сторонами на потреби сім`ї.

Новости

LiveInternet

Описание

Адвокатское объединение "Аргос", Украина ALL.BIZ: Украина - Компания. Контактная информация, реквизиты компании - адрес, телефоны, факс., Чому суд відмовив у визнанні спільною сумісною власністю доходів, отриманих одним з подружжя як фізичною особою-підприємцем