UAH
Чому суд відмовив банку у позовних вимогах про стягнення заборгованості та стягнув на користь відповідача витрати на правову допомогу: Адвокатское объединение "Аргос": ALL.BIZ: Украина
Premium Standard
Отзывов: 0
+38 (050) 197-77-89
Адвокатское объединение "Аргос"

Чому суд відмовив банку у позовних вимогах про стягнення заборгованості та стягнув на користь відповідача витрати на правову допомогу

20.09.2019

До Адвокатського об’єднання «Аргос» звернувся клієнт, який просив надати йому правову допомогу в суді у зв’язку зі зверненням до нього банку з вимогами стягнути заборгованість.

Адвокатом Олександром Остапенком в інтересах клієнта було подано до суду відзив на позовну заяву в якому просили суд відмовити у задоволенні позову повністю та стягнути з позивача на користь відповідача витрати на правову допомогу.

Рішеннями від 16.08.2019 р. та 06.09.2019 р. суд дійшов до висновку, що позов банку є безпідставним та відмовив йому у задоволенні позовних вимог, а також стягнув на користь відповідача витрати на правову допомогу, справа № 554/40/19.

Свої рішення суд обґрунтовував наступним:

Право кредитодавця нараховувати передбачені договором проценти за кредитом припиняється після спливу визначеного договором строку кредитування чи у разі пред`явлення до позичальника вимоги згідно з частиною другою статті 1050 ЦК України, постанова від 28.03.2018 Великої Палати Верховного Суду, справа № 444/9519/12.

Як убачається із матеріалів справи позивач не надав суду кредитного договору № 26254028962044 від 28.05.2014, а надана ним копія пропозиції на укладення договору карткового рахунку та договору страхування від 28 травня 2014 не є належним доказом укладення договору та усіх істотних його умов, оскільки не містить детальних умов кредитування.

Правовим висновком Великої Палати Верховного Суду України (постанова від 03.07.2019, справа № 342/180/17, провадження № 14-131цс19) визначено, що: «без наданих підтверджень про конкретні запропоновані відповідачу Умови та правила банківських послуг, відсутність у анкеті-заяві домовленості сторін про сплату відсотків за користування кредитними коштами, пені та штрафів за несвоєчасне погашення кредиту, надані банком Витяг з Тарифів та Витяг з Умов не можуть розцінюватися як стандартна (типова) форма, що встановлена до укладеного із відповідачкою кредитного договору, оскільки достовірно не підтверджують вказаних обставин.»

Стаття 81 ЦПК України передбачає обов`язок доказування і подання доказів, а саме приписами частини першої встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Аналогічна норма передбачена ч. 3 ст. 11 ЦПК України , а саме передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Ч. 4 цієї статті передбачає, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Звертаючись до суду із вказаним позовом позивач взагалі не надав кредитного договору, що був укладений з відповідачем та який за змістом містив усі істотні умови договору (розмір кредиту, сплату відсотків, комісії, штрафів за користування кредитом), не надав розрахунку заборгованості, а також не направив свого представника у судове засідання, отже на власний розсуд розпорядився своїми процесуальними правами.

Суд, відповідно до вимог ЦПК України, позбавлений права на збирання доказів за власною ініціативою, а тому при вирішенні спору, суд бере до уваги тільки ті докази, які надані сторонами по справі.

Оскільки позивач не надав суду жодного доказу у підтвердження позовних вимог, то підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Щодо позовної давності, то суд , у зв`язку з відсутністю розрахунку заборгованості за кредитом, позбавлений можливості вирахувати за який період нараховані штрафні санкції у розмірі 58 738.33 грн та з чого вони складаються.

Новости

LiveInternet

Описание

Адвокатское объединение "Аргос", Украина ALL.BIZ: Украина - Компания. Контактная информация, реквизиты компании - адрес, телефоны, факс., Чому суд відмовив банку у позовних вимогах про стягнення заборгованості та стягнув на користь відповідача витрати на правову допомогу