UAH
Бездіяльність з неповернення майна віднесена до категорії триваючих, оскільки строк виконання слідчим, прокурором обов'язку у визначеному законом випадку негайно повернути особі вилучене майно у часі не обмежений: Адвокатское объединение "Аргос": ALL.BIZ: Украина
Premium Standard
Отзывов: 0
+38 (050) 197-77-89
Адвокатское объединение "Аргос"

Бездіяльність з неповернення майна віднесена до категорії триваючих, оскільки строк виконання слідчим, прокурором обов'язку у визначеному законом випадку негайно повернути особі вилучене майно у часі не обмежений

03.05.2019

Фабула справи: Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави від 02.04.2019 р. скаргу на бездіяльність слідчого слідчого відділу УСБУ в Полтавській обл., в порядку ст. 303 КПК України – повернуто.

Відповідно до ухвали підставою для її повернення слугувало наступне: скарга подана до суду 02.04.2019 р. при цьому майно вилучено 10.11.2017 р., через що скаргу подано з пропуском строку, передбаченого законодавством та відсутнє клопотання про його поновлення; до скарги не додано доказів, хто я є власником вилучених речей; не надано доказів про те, який статус у кримінальному провадженні (підозрюваний, потерпілий) має скаржник.

Не погодившись з даною ухвалою адвокат АО «Аргос» Олександр Остапенко, в інтересах клієнта, подав апеляційну скаргу, яку судом апеляційної інстанції задоволено частково.

Суд вирішив: ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава від 02.04.2019 р. скасувати, а скаргу на бездіяльність старшого слідчого в ОВС СВ Управління СБ України в Полтавській області щодо неповернення тимчасово вилученого майна під час проведення обшуків 10.11.2017 р. у житловому приміщенні та у нежитловому приміщенні повернути на новий розгляд слідчим суддею (№ в ЄРСР 81462974).

З поміж іншого суд зазначає: відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена, зокрема, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами ст. 169 цього Кодексу, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

Як вбачається з матеріалів провадження, вилучені під час проведення обшуків речі належать на праві власності особі в якої вони вилучені.

З огляду на викладене, особа відповідно до приписів п. 1 ч.1 ст.303 КПК України має право на оскарження бездіяльності слідчого щодо неповернення вилученого майна як його володілець.

Також, слідчий суддя, посилаючись на положення ч. 1 ст.304 КПК України, відповідно до яких скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч.1 ст.303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності, залишив поза увагою таке.

Ця норма закону встановлює строки звернення особи зі скаргою на бездіяльність.

Проте бездіяльність з неповернення майна віднесена до категорії триваючих, оскільки строк виконання слідчим, прокурором обов'язку у визначеному законом випадку негайно повернути особі вилучене майно у часі не обмежений. Тому, моментом завершення такого обов'язку є винятково його виконання.

Враховуючи викладене, у слідчого судді відсутні підстави повертати в даному випадку скаргу на бездіяльність слідчого, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, з підстав пропущеного строку звернення з такою скаргою, оскільки така бездіяльність має лише початковий момент, однак не має кінцевого строку.

Враховуючи викладене, ухвала слідчого судді підлягає скасуванню у зв’язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону.

Новости

LiveInternet

Описание

Адвокатское объединение "Аргос", Украина ALL.BIZ: Украина - Компания. Контактная информация, реквизиты компании - адрес, телефоны, факс., Бездіяльність з неповернення майна віднесена до категорії триваючих, оскільки строк виконання слідчим, прокурором обов'язку у визначеному законом випадку негайно повернути особі вилучене майно у часі не обмежений